Chery Alia Kiralama

2011-10-28 13:51:00

 

Çin otomotiv basını tarafından hibrid motorlu araçların değerlendirildiği, 6 ay süren araştırma sonunda, hibrid motorlu Chery Alia Kiralama tarafsız jürilerin oylarıyla “Yeşil Çevre Ödülü”ne layık görüldü.
ISG ve BSG Hibrid olmak üzere iki ayrı kategoride ve farklı özellikle861202

re sahip olarak üretilen Kiralık Chery Alia, çevreyi olduğu kadar sürücülerini de yüksek benzin tüketim oranlarına karşı koruyor. Çin otomobil pazarında, rakiplerine oranla bir adım ötede olan hibrid motor özelliğine sahip Alia Kiralama, çalışmaya başladığında veya düşük hızla ilerlediğinde, yakıt tüketimi ve emisyonu oldukça düşük olduğundan tüketiciye maliyet bakımından büyük avantaj sağlıyor.

ISG ve BSG teknolojisini tanıyalım…
Yanmalı motor ve elektrikli motorun paralel olarak birbirine bağlı olarak çalıştığı ISG, tüketicilere %30 oranında yakıt tasarrufu sağlıyor.

Kiralık Chery Alia’nın sahip olduğu bir diğer hibrid motor teknolojisi BSG’de ise, içten yanmalı motor, hibrid motor ve vites kutusu birbirlerine paralel olarak çalışıyor. START-STOP düğmesi ile hareket eden otomobil, sıkışık trafikte ve kırmızı ışıkta sürücünün STOP düğmesine basması ile birlikte benzinli motoru kapatarak gürültüsüz ve yakıt tasarrufu sağlayan elektrikli motor ile çalışmaya devam ediyor.
Chery Başkanı Mr.Yin Tongyue ve Satış Pazarlama Genel Menajeri Mr.Ma Deji’nin katıldığı törende lanse edilen Chery Alia, Çin’in BSG teknolojisine sahip ilk otomobili ve Chery Kiralama Ankara’nin yeni stratejileri doğrultusunda BSG uyguladığı ilk otomobil olma özelliğine sahip.
Törende söz alan Başkan Mr.Yin Tongyue, hibrid motor üretmenin teknik zorluklarından ve yüksek maliyetinden bahsederken, bu otomobilleri yeni enerji sistemli otomobiller arasında popüler duruma getirmenin de zor olduğunu ancak BSG sayesinde uluslararası otomobil pazarında yer alma rüyalarının gerçek olacağını umduğunu belirtti.
2013-2015 yıllarında Kuzey Amerika pazarında da popüler olması beklenen Ucuz Chery Kiralama Alia BSG, 9 Ocak 2009’da enerji tasarrufu, çevre koruma, AR-GE ve pazarlama alanlarında Uluslararası Bilim Teknoloji Ödülleri Konferansı’nda birincilik ödülünün de sahibi oldu. Ayrıca ilk olarak Kiralık Chery Ankara’nin Alia modeline uygulanan BSG hibrid motor sisteminin önümüzdeki birkaç yıl içerisinde M11 ve M12 modellerine de uygulanması planlanıyor.
“İtalyan tasarım, Alman teknolojisi, Çin üretimi”
Kendisini dünyaya ispat etmiş ülkelerin lokomotif özelliklerini bir araya toplayan Chery, tasarımın parmak izi İtalyan Pininfarina & Bertone ile şekil alırken, teknoloji denince ilk akla gelen Alman teknolojisi ile hayat buluyor.

7
0
0
Yorum Yaz
Hava Çekimi | Tanıtım Filmi Çekimi |Ankara Çocuk İngilizcesi | Ankara İngilizce Kursu | Ankara Çocuk İngilizcesi Kursu | Hızlı Okuma Kursu Ankara