Bmw Z3 Kiralama

2011-10-28 12:54:00

 

Coupe-station arası tasarımı ve köpekbalığını andıran burun yapısıyla yollardaki en ilginç coupelerden biri olan Kiralık Bmw Z3 Coupe, yüksek performansı ve sürüş özellikleriyle otomobilden sportif keyif almak isteyenler için en iyi alternatiflerden biri. BMW Kiralama Ankara, 1995 yılında 18′inci James Bond filmi Goldeneye ile tanıttığı Z3 modeliyle roadster pazarına hızlı bir giriş yapmıştı. Efsanevi 507′den bu yana dikkat çekici bir roadster üretmeyen Bmw Z3 Kiralama ile ilgiyi üzerine topladı. Amerika’da üretilen Z3′ün platformu üzerine geliştirilen iki kişilik Z3 Kiralama AnkaraCoupe 1998 yılının sonbaharında tanıtıldı. Bu ilginç görünümlü coupe de Amerika’da üretiliyordu. 2.8 lt 193 HP ve 3.2 lt 321 HP’lik motorlarla satılan Z3 Coupe, bir film yıldızı olmasa da satış rakamlarına bakıldığında Z3′ün gölgesinde kalmıştı. Z3 Coupe’yi kullanmadan önce otomobile girerken yüksek eşiğe dikkat edilmesi gerekiyor. Otomobilin alçak yapısı ve yüksek eşik, giriş-çıkışı zorlaştırıyor. Z3′ün sportif koltukları vücudu çok iyi destekliyor. Kiralık Z3 Ankara‘ün sert ayarlanmış süspansiyon sistemi doğal olarak darbe emişte çok başarılı değil. Hafif darbeleri sürücü ve yolcuya hissettirmeyen süspansiyon sistemi diğer darbelerde etkili olamıyor. Buna karşılık en sert virajlarda bile otomobil yatmıyor. Direksiyon sistemi iyi çalışıyor. Yüksek hızlarda güvenli bir sertliğe ulaşan direksiyon sistemi manevralarda da biraz ağır kalıyor; ancak bu sorun yaratmıyor.

Porsche’nin en küçüğü Cayman’a rakip olarak üretilen Z3 Coupe Kiralama, tamamen performans odaklı bir otomobil olması düşünülerek tasarlanmış. Akıcı çizgileriyle dinamik bir tasarım örneği sunan Z4 Coupe, konsept formundan neredeyse hiçbir değişikliğe uğramadan üretilmişti. Otomobil iki versiyona sahip: 3.0 lt ve 3.2 lt. Standart model, BMW’nin sıralı 6 silindirli 265 HP’lik motoruna sahipken, Z4 M Coupe, 343 HP’lik motoruyla daha deneyimli sürücülere hitap ediyor. Amerika’da üretilen Z4, Z3′e göre daha sert ve sağlam. Z3′ün ilk üretildiği zamanlarda yaşanan elektronik problemler can sıkıyordu. Fakat Z4 Roadster yapılan testler sonucunda daha sorunsuz bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. 2004 model Z4 2.5i ve 3.0i ikinci piyasasında yüksek fiyatlara alıcı arıyor, Z3 ise daha makul fiyatlardan satışa sunuluyor. Z3 ve Z4′ün Coupe versiyonunu ikinci el piyasasında bulmak oldukça zor.

31
0
0
Yorum Yaz
Hava Çekimi | Tanıtım Filmi Çekimi |Ankara Çocuk İngilizcesi | Ankara İngilizce Kursu | Ankara Çocuk İngilizcesi Kursu | Hızlı Okuma Kursu Ankara