Bmw 1.20i Kiralama

2011-10-05 11:24:00

 

Bmw kiralama konusunda ankarada 1 numara olan firmamızdan sizler için sectiğimiz kiralık  bmw modellerinden birtanesi araç hakkındaki bilgileri aşağıdan alabilirsiniz.

Genel Bilgiler
BMW l Serisi Kiralama, ilk olarak eylül ayındaki Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. 1.6 litre 115 HP’lik 116i, 1,8 litre 143 HP’lik 118i, 2,0 litre 150 HP’lik 120i olmak üzere üç benzinli, 1,8 litre 122 HP’lik 118d ve 2.0 litre l63 HP’lik 120d olmak üzere iki dizel motorla üretilen BMW l Kiralama Serisi’nde manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri bulunuyor. Ülkemizde halen sadece 116i, 120i ve 120d versiyonlarıyla satılıyor. Testini yaptığımız 120i sadece altı ileri Steptronic şanzımanla alınabiliyor.

Karoser, iç mekan

Karizmatik çizgilere sahip l Serisi’nin 2.0 litrelik motorlu versiyonunu dış görünümüyle belli eden tek ibare bagaj kapağındaki 120i model yazısı. İç mekanda kullanılan kumaş döşemeler kalite hissini -muhtemelen BMW 520D Kiralama modellerinde hep deri döşemeye alışık olduğumuzdan-biraz düşürse de hız sabitleme sisteminden havalandırma/klima ünitelerine kumandaların kullanışlılığı, kabin ergonomisi, göstergeler ve koltuk ayarları hatasız. Gece kullanimlarında uzaktan kumandayla kilitler açıldığında kapı kollarını aydınlatan yumuşak tonlu ışıklar, gece sürüşlerinde kabine loş kırmızı bir hava veren sürekli iç aydınlatmalar, fren pedalına uygulanan güce göre iki kademeli yanan stoplar, l Serisi’nin etkileyici aydınlatma sihirbazlıkları. Ön kısım değilse de iki yolcu için tasarlandığı anlaşılan arka kısım oldukça dar. Yüksek şaft tüneli arka koltukta üçüncü yolcunun seyahatini zorlaştırıyor. Otomobilin VW Group yöntemiyle logoya bastırılarak açılan bagaj kapağının ardındaki 330 litrelik bagajı kompakt sınıf ortalamalarında. Ancak yükleme ağzı oldukça dar.

Motor, performans
3 Serisi versiyonlarında 318i ya da 318ti olarak kodlanan modellerde 2.0 litre 143 HP’lik motor kullanan BMW, 120i’de de 1995 cc hacimli aynı motoru kullanmış. Ancak motorun çap ve strok değerleri korunurken sıkıştırma oranı 10.2′den 10.5′e yükseltilip, elektronik işletim l sistemi de buna uygun olarak düzenlenen motorun gücü 143 HP’den 150 HP’ye arttırılmış. Motorun ürettiği 200 Nm’lik maksimum tork da bu değişiklikler paralelinde 3750 ‘ d/d yerine 3600 d/d’de elde edilmeye başlanmış. Start düğmesiyle çalıştırılıp gaz yüklemelerine başlandığında çoğu modelde şahit olduğumuz tok BMW 320d Kiralamasesini yayan 120i’nin motoru, hızlanmalarda orta sınıf otomobillere denk gelen gövde ağırlığına biraz boyun eğmekle birlikte özellikle ara hızlanmalarda çok etkili. Çabuk gaz tepkileri ve Steptronic şanzımanın hızlı vites düşürmeleri sayesinde başarılı ara hızlanma performansı sergileyen otomobil, son hızına ulaşırken de sürücüsüne hiç zorluk çıkartmıyor. Altı ileri vitesli Steptronic şanzımanın vites değişimleri yeterince pürüzsüz. Vites kolunun soldaki yola alınmasıyla manuel de kullanılabilen şanzıman dinamik sürüş karakterinde önemli rol sahibi. Gelişmiş motor ve şanzıman teknolojisiyle işletim sistemi makul tüketim değerlerini beraberinde getiriyor. 100 km’de saptadığımız 9.3 litrelik tüketim değeri otomatik şanzımanlı 1.35 tonluk bir otomobil için makul. Ama depo kapasitesinin 50 litrelik olması menzili biraz kısa tutuyor

Kullanım, konfor
BMW l Kiralama‘yle ilgili satın almadan yapılması gereken en önemli değerlendirme arka koltuklarda sunulan oturma alanı ve diz mesafesiyle ilgili olmalı. Çünkü bunun dışındaki bütün kriterlerde otomobilin pekiyi alması muhtemel. Sportif sürüş keyfi, çekiş yükünden kurtulduğu için rahatlayan direksiyonun gösterdiği hassasiyet, fren performansı ve kabin ergonomisi hep üst düzeyde. Otomobilin süspansiyon sisteminde yol tutuşu iyileştiren bir sertlik hakim. Bu durum şüphesiz konforu minimuma indirmiyor ama yolculardan biraz fedakarlık istediği kesin. Yaygın kullanılan otomobillerle kıyaslarsak süspansiyon sertliği Golften çok Astra’ya yakın. Ama sistemdeki tokluğun verdiği bir güven ve kendine özgün konfor da dikkate değer. 120i’nin fren sisteminin sağladığı 100 km/s 37 metrelik kısa duruş mesafesi, fren pedalının hassasiyeti, balata ve disklerin kolay ısınmaması diğer Kiralık BMW modellerinden bildiğimiz üstün özellikler.

15
0
0
Yorum Yaz
Hava Çekimi | Tanıtım Filmi Çekimi |Ankara Çocuk İngilizcesi | Ankara İngilizce Kursu | Ankara Çocuk İngilizcesi Kursu | Hızlı Okuma Kursu Ankara